Przewóz zwierząt

Przewóz zwierząt do Anglii

Firma specjalizuje się również w przewozie zwierząt, zarówno psów, jak i kotów, królików, szczurów, chomików, fretek i innych. W zależności od potrzeb naszych klientów oraz wcześniejszego zgłoszenia, datę i termin przewozów zwierzęcia ustalamy z klientem indywidualnie. Cena za transport pupila również jest ustalana indywidualnie w zależności od rodzaju, wielkości i miejsca przewozu zwierzęcia.
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w życiu naszych pasażerów zwierzęta pełnią rolę podobną tej, która przysługuje członkom rodziny i w związku z tym każdego małego pupila powinniśmy traktować nie tylko jako zwierzę, ale również jako istotę zbliżoną charakterem osobie ludzkiej.

 

Wykwalifikowani kierowcy

Kierowcy są dokładnie instruowani jak postępować z podopiecznymi naszych klientów i jak sprawić, aby ich podróż stała się jak najmniej stresująca. Jeśli zwierzę podróżuje wspólnie z pasażerem staramy się aby nie było ono umieszczane w klatce, lecz aby siedziało – jeśli nie jest zbyt duże – wspólnie z pasażerem. Istnieje również możliwość wydzielenia wewnątrz przedziału pasażerskiego odpowiedniej przestrzeni dla zwierzęcia, około 1.30 m x 0.8 m, dzięki czemu może ono podróżować równie komfortowo, co jego pan lub pani. Dysponujemy też specjalnymi klatkami oraz kuferkami dostosowanymi do różnych rozmiarów zwierząt, przez co każdy właściciel może być pewny, że jego pupil nie cierpi z powodu niewygody spowodowanej niewystarczającą ilością miejsca.
Co więcej wszyscy kierowcy Prima Bus, jeszcze przed zatrudnieniem, przechodzą rozmowę kwalifikacyjną, w której rekrutujący starają się oszacować stopień ich wrażliwości i empatii. Część z nich posiada również licencje na przewóz zwierząt. W ten sposób mamy chociaż minimalną pewność, że zarówno przewożone osoby, jak i zwierzęta spotkają się z należytym szacunkiem i odpowiednią obsługą.

 

Dokumenty

Podstawowym wymogiem w usłudze przewozu zwierząt jest posiadanie niezbędnych dokumentów czworonoga przez właściciela lub opiekuna, obecność opiekuna podczas transportu jest wymagana. Wszystkie zwierzęta w naszej firmie są przewożone zgodnie z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej.

(PL) +48 608 417 800

(UK) +44 7466 323 573

Zasady przewożenia zwierząt

1
Osoby podróżujące z psami lub kotami do Wielkiej Brytanii obowiązane są zadbać o to, by zwierzę oznakowane było mikrochipem i miało paszport. W dokumencie tym powinny znaleźć się informacje dotyczące szczepienia przeciw wściekliźnie, badania krwi określającego poziom przeciwciał przeciw wściekliźnie (zwierzę może być przywiezione do Wielkiej Brytanii po upływie 6 miesięcy od daty uzyskania wyniku badania krwi).
2
Na 24 godziny, jednak nie więcej niż 48 godzin przed wjazdem na teren Wielkiej Brytanii zwierzę powinno zostać odrobaczone z kleszczy i tasiemca (informacja ta powinna znajdować się w paszporcie). Badanie to zastępuje kwarantannę.
3
Psy określonych ras nie mogą być w ogóle wwożone do Wielkiej Brytanii.
4
Podstawowe warunki podróżowania ze zwierzętami są dostępne na stronie internetowej ministerstwa rolnictwa Wielkiej Brytanii: www.defra.gov.uk, infolinia: 02079046000.
5
Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za brak wymaganych dokumentów przewozowych.
przewóz zwierząt Anglia-Polska